ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2019

Po raz trzeci  w gminie Świdnica (18 maja ) odbył się rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Gminny  Ośrodek Kultury wraz z biblioteką w Świdnicy i Słonem zaprosili do udziału w rajdzie miłośników książek, bibliotek i rowerów.  Podobnie  jak w latach poprzednich pogoda wyjątkowo nam sprzyjała . W tym roku w rajdzie udział wzięły  23 osoby. Pierwsza grupa uczestników ze Świdnicy wyruszyła w trasę w kierunku Letnicy, natomiast druga grupa wyjechała ze Słonego w kierunku Buchałowa. Rowerzyści spotkali się przy blokach w Letnicy i razem pojechali do Grabowca. Na mecie w parku  czekała  Pani sołtys z radą sołecką, ogniskiem gotowym do pieczenia kiełbasek oraz pysznym ciastem. Pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury przekazała w darze dla mieszkańców  Grabowca skrzynkę wykonaną przez pracowników GOK-u wypełnioną książkami. „Mini biblioteka Grabowca” ma działać na podobnej  zasadzie jak bookcrossing, czyli niekonwencjonalna   forma popularyzowania książek i czytelnictwa metodą „podaj dalej”. Warsztaty plastyczne dla dzieci, serdeczne rozmowy, smaczny poczęstunek,  piękna pogoda i ruch na świeżym  powietrzu, sprawiły że uznaliśmy imprezę za wyjątkowo udaną. Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy dyplom.