Dzisiaj w Letnicy uczestniczyliśmy w oficjalnej prezentacji kuli stworzonej przez tamtejszą społeczność. Inicjatorami projektu była grupa nieformalna UR.ZOBAJA  Kula, o średnicy 2 metrów, upiększona została motywami natury i stała się powodem do dumy dla letnickich dzieci, które są autorami malowideł. Na spotkaniu nie zabrakło animatorki z Narodowego Centrum Kultury - Beaty Pawłowicz, a także naszego artysty - Henryka Krakowiaka, który dołożył swoją niemałą cegiełkę do powstania tej bryły.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Psst! Autorem zdjęć jest między innymi uczestniczka naszego innego projektu Apka Świdnicka Mapka - Marti Uznańska